Znáte své měsíční znamení?

Nenajde se dnes snad již nikdo, kdo by neznal své znamení zvěrokruhu. To se přibližně každý měsíc mění, člověk narozený v květnu je buď Býk, nebo Blíženec, únor patří Vodnářům a Rybám, listopad Štírům a Střelcům. Mnohem méně lidí už ale ví, že toto znamení se nazývá sluneční a je jen jednou ze tří hlavních složek, jež určují naši povahu.
znamení zvěrokruhu
Druhou stejně významnou složkou je takzvané znamení měsíční. Měsíc se, stejně jako Slunce, nacházel v době našeho narození v určitém znamení zvěrokruhu. Toto znamení se nemění jednou měsíčně, jak je tomu u Slunce, nýbrž mnohem častěji, jednou za dva dny. K zjištění toho, v jakém znamení stál Měsíc, když jsme se narodili, stačí znát datum narození, ale pro přesnější výsledek je lepší být obeznámen i s přesným časem, abychom se náhodou netrefili do doby, kdy se znamení Měsíce zrovna měnilo. Na internetu už existuje spousta stránek, které nám právě toto pomohou vypočítat.

A k čemu je vlastně dobré znát své měsíční znamení?Sluneční znamení, které nám je dobře známo, symbolizuje naši duši. Vyjadřuje skutečnou podstatu naší osobnosti, k níž nemáme přístup ani my sami ani lidé z našeho okolí. Slunce ozařuje naši osobnost z hloubi nevědomí. Kromě toho, že je podstatou naší duše, je Slunce jedním z astrologických faktorů, které ovlivňují kariéru v životě člověka.

Vliv Slunce jako zástupce mužského principu by se podle védské astrologie měl uplatňovat a projevovat více a silněji v životě muže než v životě ženy. Ženský princip symbolizuje již výše zmiňovaný Měsíc. Indická astrologie tvrdí, že Měsíc má vliv na to, jakým způsobem myslíme a také na to, jak prožíváme své emoce.
zvěrokruh symbol
Podle této nauky na nás má tedy Měsíc ještě významnější vliv než samotné životodárné Slunce. Proto se někdy může stát, že člověk se necítí být příslušníkem svého slunečního znamení, jelikož má pocit, že na něj zmíněná charakteristika zkrátka „nesedí“. Může to být tím, že se u něj výrazněji uplatňují vlastnosti určované znamením, ve kterém stál Měsíc v době jeho narození. Když je někdo například

Rak s Měsícem ve Vodnáři, očekávali bychom člověka milujícího svůj domov, děti a zvířata, s pečovatelskými sklony a s vřelým vztahem k vaření. Ale co když ten tíhne spíše k moderní technice, rád pracuje s většími skupinami lidí a je pověstný svým logickým rozumovým úsudkem? Pak se zde jasně a zřetelně projevuje vliv jeho Luny ve Vodnáři.

Třetí složkou, která ovlivňuje lidskou osobnost, je ascendent neboli vycházející znamení, ale o tom někdy příště.