Domácí tvoření aneb co všechno mohou děti vyrábět

Chtěli jste si hrát s dětmi na zahradě nebo se celá rodina vypravit někam na výlet, ale počasí vám překazilo vaše plány? Nic naplat, někdy se zkrátka musíme přizpůsobit. Pokud však odmítáte automaticky pustit dětem pohádky v televizi nebo jim dát do ruky tablet a nechat je, ať se sami baví, ale toužíte po skutečně záživné a prospěšné činnosti, máme pro vás několik tipů, jak si s nimi vyhrát.
Malování a kreslení není nikdy dost. Naštěstí si můžeme stáhnout z internetu velkou spoustu různých omalovánek, obsahujících motivy, které jsou přizpůsobené k věku našich dětí.
244_a

Práce s nůžkami je sice něco, u čeho je lepší dětem dělat nenápadný dozor, aby se někdo nezranil, přesto však tato činnost skvěle procvičí jejich motorické schopnosti, obzvláště jemnou motoriku. Můžeme je nechat vystřihovat obrázky, které si samy vyberou, nebo třeba společně vyrábět pomocí nůžek zajímavé velikonoční dekorace z barevného papíru. Když už jsme i tuto oblast vyčerpali, není nikdo nad to, vytřídit ze skříně staré noviny a časopisy a zadat dětem projekt – vytvořit koláž.
Tímto se dostáváme do práce s lepidlem, ať už v rámci zmíněných koláží nebo dekorací. Sice nás tato úloha bude stát po jejím dokončení trochu nepříjemného úklidu, ale za kreativní nadšení těch nejmenších to jistě stojí.

345_kineticky-pisek-1
Chcete-li sáhnout po něčem moderním, co jste ještě s dětmi nezkusili, můžete zvolit třeba kinetický písek. Jedná se o písek v tekutém stavu, který skutečně dýchá a je velmi originální. Možná vám bude připomínat nového domácího mazlíčka. Díky své konzistenci a jemné práci s ní má skvělé relaxační účinky. S tímto typem písku se dá skvěle stavět, formovat a modelovat. Všechny výtvory budou držet dlouho svůj tvar a bude jednodušší uspořádat poté výstavu krásných výrobků. Až děti usnout, neváhejte jej také vyzkoušet, abyste porozuměli, v čem spočívá jeho terapeutická uklidňující síla.