Půjčky, úvěry a hypotéky. Z čeho můžete vybírat?

Na finančním trhu je nespočet možností, kde, od koho, kolik a za jakých podmínek si půjčit peníze prakticky na cokoli. Podívejme se na to, jaké druhy půjček existují, protože pro spoustu lidí to může být hodně matoucí.
uzavření dohody

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Základním parametrem je to, kde si půjčku, úvěr či hypotéku můžete sjednat. Existují jak bankovní instituce, které mají každá své podmínky pro přijetí žádosti o půjčku a nebankovní společnosti, které jsou mnohem tolerantnější než banky. Nebankovní společnosti většinou nezajímá vaše úvěrová minulost, nebo zápis z registru dlužníků. A často ani vaše příjmy. Základem je dozvědět se co největší množství informací , a to ideálně ještě před žádostí o půjčku či hypotéku.
prst na žárovce

Krátkodobé vs. dlouhodobé půjčky

Velice populární jsou poslední dobou malé půjčky před výplatou, které jsou většinou do 15 000 Kč a získáte je bez jakéhokoli prověřování minulosti nebo příjmů. Naopak dlouhodobé půjčky se pohybují v řádech desetitisíců, podle statistik se v České republice jedná zhruba o částku 80 000 Kč.

Americká – Australská – Japonská půjčka

Stejně jako se roztrhl pytel s rychlými a malými půjčkami před výplatou, přibyly také další typy půjček. Ať už se jedná o americkou, australskou či japonskou půjčku, jedná se o druhy úvěrů a hypoték, které mají zvláštní a zvýhodněná kritéria pro schválení. U americké hypotéky se například jedná o hypotéku se zástavou nemovitosti, tedy půjčení peněz oproti zástavě nemovitosti v minimální hodnotě půjčené částky.

Co dělat, když nejste příliš solventní?

Všechny banky mají poměrně vysoké nároky na bonitu (solventnost) svých klientů. Pokud již za sebou máte větší počet půjček, vaše jméno se objevuje v registru dlužníků, nebo nemáte příliš vysoké příjmy, které by banku odradili, máte i jiné možnosti.
Jednou z nich jsou nebankovní společnosti, které tyto informace často nezajímají, nebo mají alespoň nižší nároky. Existují také specifické půjčky zaměřené na klienty, kteří nechtějí dokládat své příjmy, stejně jako půjčky bez registru. Půjčka bez registru je určena těm, kteří jsou zapsáni v některém z registrů dlužníků, což je pro poskytovatele půjčky většinou velká stopka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup