Vsaďte na tu správnou náplň

Vytištěných materiálů je všude kolem nás plno. Kam až oko dohlédne, všude nalezneme nějaké ty dokumenty, tiskopisy, formuláře, návody, ale také plakáty, fotografie a další a další tisky, i jejichž pouhý výčet by tu zabral věru hodně místa. Tisknou soukromé osoby stejně jako úřady a firmy, tiskne se v malém i velkém měřítku.

tiskárna s náplněmi

Jako bych slyšel Karla Kryla a jeho píseň o tom, jak „vane vítr z polí, vane vítr z rovin, z nekonečných rolí tekou stránky novin“. O tom, jak „zaplavuje Prahu potištěné smetí novin bez obsahu, novin bez paměti“. A byť se doba změnila, i leccos z toho, co se tiskne dnes, lze stále ještě označit za smetí. A to nejen co se obsahu vytištěného sdělení týká.

Problém dnešních tisků se totiž může týkat i jejich kvality po technické stránce. Jakkoliv doba pokročila a dokonalý tisk si může dopřát dost možná každý, kdo si usmyslí, není výjimkou, pokud se nám do ruky dostane i něco, co je vyvedeno více než neuměle. Někdy je takový tisk třeba rozmazaný, někdy je barva neodpovídající realitě, někdy místy prosvítá nepotištěná část archu.

kopírka s papírem

Na vině tomu může být tiskárna, ale nejednou i špatně zvolená náplň do ní. Jakkoliv by se to totiž neznalému jedinci nemuselo zdát pravděpodobné, i náplň dokáže ovlivnit kvalitu toho, co je tištěno. Pozitivně stejně jako negativně.
A proto všichni, kdo už jsou s tímto obeznámeni, sázejí na kvalitu. Nenechávají se zlákat pozlátkem levných a snad jen na první pohled zdánlivě kvalitních druhořadých náplní a volí skutečně kvalitní náplně od renomovaných výrobců, třeba PG-545. Protože právě tato volba zaručuje, že bude vše, co budou tisknout, dokonalé, že se za to nebudou muset stydět ani před ostatními, ani sami před sebou. S kvalitní náplní se dočkají dokonalých výtvorů, jaké jim mohou ti sázející na laciné nekvalitní náhražky jenom závidět, plus toho vytisknou daleko více a šetrností té pravé náplně prodlouží i životnost své tiskárny.
A proto byste měli vsadit na kvalitu náplně i vy. Stojí to za to.