Strach z endodontického vyšetření mít nemusíte

Ignorujete bolest zubu do poslední chvíle, kdy už ani prášky na utlumení nezabírají? Necháte kaz v zubu postupovat až ke kořenům? Potom se nedivte, že budete muset podstoupit mimořádně náročnou léčbu. Endodontické vyšetření https://www.2kdent.cz/vykony/endodonticke-vysetreni/ bude v takový moment jediným možným řešením, pokud si raději zub sami nevytrhnete. Což teda také není žádná jistota.

zubní ordinace

Začněte prevencí
Nenechte situaci se zubem dojít tak daleko, abyste celé dny trpěli bolestmi zubu. Abyste Vaše noci zdvojnásobili neustálým buzením bolestí.

  1. Můžete začít ihned prevencí. To znamená důkladným čištěním zubů a dutiny ústní.
  2. Včasná návštěva zubního lékaře, abyste zabránili postupujícímu kazu až ke kořenům, je dalším krokem, který musíte učinit.

Pokud ovšem už není zbytí a Váš zub je zasažen až ke kořenu, připravte se na kvalitně provedené endodontické vyšetření, abyste o zub nepřišli. Mít dutinu ústní, jak řešeto, není nic praktického ani estetického. Z praktického hlediska by Vás již v mladém věku čekala kašovitá strava. Z estetického hlediska jsou chybějící zuby známkou lhostejnosti k Vašemu vzhledu. A pokud zastáváte důležitou pracovní pozici, o svůj vzhled musíte pečovat o to víc.
zubní vyšetření

Samotné vyšetření není pro Vás náročné
Vůbec nemyslete na to, že byste si zub nechali vytrhnout. Třetí zuby jsou umělé. Nenarostou sami. A mít pořád ty svoje, to je přece daleko zdravější. Nebojte se endodontického vyšetření! Tento zákrok a následná léčba Vás bolet rozhodně nebudou. Zubní lékařství je také na vysoké úrovni, která je určena pro bezbolestné zákroky a pro nejvyšší možné pohodlí pacienta. Zachrání Vám kořen zubu, který Vás už nikdy bolet nebude. Podívejte se, preventivní péči o zuby jste mírně podcenili, prošvihli jste včasnou návštěvu zubaře, takže máte poslední šanci na udržení vlastních zubů. Proto neváhejte a myslete na dobu po endodontickém vyšetření. To už budete spokojeně a bezbolestně dál žít svůj normální život.