Trh nabízí více možností

Zábradlí se vyrábí z různého materiálu a v podstatě záleží na tom, kde bude umístěno. Dá se říci, že v dnešní době ovšem mají navrch takové materiály, které budou méně náročné na údržbu, a přesto budou mít delší životnost. Mohu být pozinkované, nerezové, skleněné nebo hliníkové. V interiérech jsou velmi krásná i dekorativní zábradlí ze dřeva, ovšem ty jsou již svým způsobem náročnější na údržbu a ošetření. Zábradlí se dá použít prakticky kdekoliv v interiéru, tak venkovním prostředí, kde se musí ovšem vybírat takové, které obstojí přírodním vlivům.
nerezové zábradlí, které je zatočené do tvaru písmene U podle schodů

Různé typy zábradlí a jejich možnosti

Hliníkové – musí se nejdříve upravit, čímž se zajistí i několik rozdílných odstínů. Potom nebude zábradlí špinit, nebude nijak měnit barvu a ani nebude potřeba žádná další životní úprava. Výhodou je, že se jedná o lehký materiál a v dnešní době se dá pořídit ve stylu skládacích komponentů, což není potřeba nijak svařovat nebo dále upravovat. Dá se použít na balkóny, na vyvýšené terasy, k bazénům, ke schodištím, ale i například na okna nebo jako pomocné madlo na zeď.
Pozinkované – jedná se o kov a ten je přece jenom daleko těžší, což může být jistá nevýhoda, jelikož zatíží celkově konstrukci stavby. Tím pádem je pro některé možnosti zcela nevhodným řešením. Rozhodně se jedná o zábradlí, které do interiéru nepatří, ale pro venkovní využití je toto zábradlí vhodným prvkem, ačkoliv pořízení je velmi náročné a nákladné.
nerezové zábradlí na lodi nebo v přístavu
Nerezové – má své kouzlo a na trhu se nabízí také množství různých variant. Nerezové zábradlí se vyrábí ve dvou variantách a to buď bude celé nerezové, nebo v kombinaci jiného prvku. Výborně si rozumí se dřevem nebo i sklem. Údržba je snadná, případně se může zábradlí ošetřit nějakým přípravkem. Je vhodnější pro interiérové účely.
Skleněné – v dnešní době se vyrábí z bezpečnostního skla, případně kaleného skla s několika možnostmi povrchové úpravy. Nabízí se například mléčné, s různými potisky, v různých barevných kombinacích nebo v kouřové vizáži. Velmi pěkné je v kombinaci dalších prvků, jako je dřevo, hliník nebo i nerez. Také je spíše vhodné do interiérových budov nebo místností v rodinném domě.
V podstatě všechna zábradlí plní bezpečnostní prevenci, tudíž ochranu před pádem z výšky, ale také na druhou stranu je to pomocník při držení stability při stoupání nahoru, ale i svým způsobem jistoty při sestupu.