V jednoduchosti je síla

Nezdají se vám také v poslední době všechny webové stránky tak trochu stejné? Samozřejmě nemluvíme teď o obsahu, ale o designu. Většina významných firem, internetových portálů známých značek, i jednotlivců zabývajících se webdesignem, pochopila, že doby složitých webů, se spoustou animací, stránek, podstránek a externích odkazů, jsou minulostí. Čtenář, obchodní partner, zákazník, dnes nechce složitě hledat informace, prodírat se lesem odkazů a klikat víc než je nezbytně nutné.

Flat design
Designový trend moderních webových stránek se ubírá k výrazné jednoduchosti. Tento trend je označován jako flat design, čili plochý design. Je pravým opakem graficky a informačně přebujelých webů z dob nedávných. Stránky vyšperkované aktivními dynamickými prvky, množstvím odkazů a bannerů, složitým grafickým designem, křivkami a zaobleními na všech myslitelných místech, vyskakujícími animacemi – to byla realita webových prezentací v minulých letech. Flat design tento trend zcela otočil.
 
Vše na jedné straně
Moderní web je často pouze jednostránkový, což znamená, že je celý načten hned v úvodu prohlížení, všechny podstatné informace vidí návštěvník webu na jedné straně, zobrazí je pouhým rolováním stránky. Záleží pak jen na zvídavosti čtenáře, jestli si u jednotlivých prvků rozklikne, nebo přejetím myší zobrazí, roletku s podrobnějšími informacemi.
 
Grafika jednoduchá, ale barev se nebojí
Samotné grafické zpracování je hnáno k jednoduchosti až minimalismu. Hrany a přechody zůstávají ostré, informací se zobrazuje v základu minimum a i podrobnosti se většinou objevují v jednoduchém roletkovém systému. Neznamená to ovšem, že by takto postavené weby působily primitivně. Dynamika stránek zůstává zachována a tak se informace objevují, rozvinují nebo slétají z různých stran. Návštěvník webu je takovými informace upoután hned při jejich prvním zobrazení. Navíc moderní web se nebojí kombinovat barvy a tím působí pestře a dynamicky.