Užijte si koupání bez starostí

Chlorové tablety jsou základem údržby bazénové vody už po dlouhá desetiletí, a právě proto se nejspíše na tento osvědčený a lety prověřený přípravek pro údržbu bazénové vody spoléhá nejvíce majitelů koupacích zařízení. Jde o jednosložkové pomalu rozpustné tablety, které najdete v nabídce ve velikostech maxi pro velké bazény a mini pro menší bazény a vířivky. Jak již bylo zmíněno, jedná se o jednosložkový přípravek, tím pádem je jasné, že obsahují pouze jednu účinnou látku, jíž je chlor, a tak musíte k úpravě vody používat ještě další přípravky bazénové chemie.

zahradní bazén

Jak jistě dobře víte, správná funkce chlorových přípravků závisí na správných hodnotách PH vody, a proto je důležité pravidelně kontrolovat za pomocí testeru nejen dostatečný obsah aktivního chloru ve vodě, ale také hodnoty PH vody a pravidelně dodávat přípravek pro zvýšení či snížení PH vody, podle toho, v jakých hodnotách se nachází voda ve Vašem bazénu. Kromě toho je také důležité používat změkčovač, pokud máte bazén napuštěný tvrdou vodou, aby vápenaté usazeniny nepoškodili některé části bazénu. Dále je dobré předcházet problémům s řasami, a to za pomocí tak zvaného algicidu.

bazén v zahradě

Jednosložkové pomalu rozpustné chlorové tablety jsou skvělým pomocníkem při ošetřování malých bazénků bez filtrace, fontánek či třeba brouzdališť. Pokud ovšem hledáte opravdu účinného pomocníka pro ošetření bazénové vody, který Vám usnadní a urychlí péči o bazén, tak vyzkoušejte multifunkční tablety 5 v 1, které kromě základní účinné látky obsahují také přípravek pro srovnání PH, změkčovač vody, vločkovač a také částečně působí jako algicid. Je jen na Vás, jestli se rozhodnete pro klasický jednosložkový přípravek, ke kterému si pořídíte další přípravky pro celkové ošetření bazénové vody, nebo si ulehčíte práci a vyzkoušíte moderní multifunkční přípravek, který nahradí několik přípravků. Každopádně nezapomínejte, že je důležité provádět údržbu bazénové vody pravidelně.