Co je podnikání bez peněz?

Když už se někdo vrhne na podnikání, nečiní tak proto, aby si ukrátil dlouhou chvíli nebo aby jenom konal nějaké dobro jiným lidem bez toho, že by z toho i on sám něco měl. Podnikání prostě není ani zábava, ani nějaká charitativní činnost. Podnikáním se vydělává na živobytí, je to především zaměstnání toho kterého člověka, a až na druhém místě jsou další důvody, pro něž se také dá vydat na podnikatelskou dráhu.

Podnikání tudíž musí určitě znamenat i dosahování zisků. Každý, kdo podniká, si na sebe a chod své firmy prostě musí vydělat, bez toho to v žádném případě nejde.

ležící mince

Jenže co si počít v případě, že taková činnost nevynáší tolik, kolik by měla? Co když zrovna nejsou peníze ani na udržování firmy v chodu, ani na podnikatelovo aspoň trochu snesitelné živobytí?

V takovém případě se určitě může hodit nějaká půjčka. Samozřejmě ale jenom taková, kterou zájemce dokáže získat, a to za dost výhodných a zvládnutelných podmínek. Dejme tomu americká hypotéka bez registru FAHD.

Co může taková nebankovní hypotéka podnikateli, který si ji vezme, nabídnout? V první řadě to, že ji v případě, že se za ni může zaručit zástavou nemovitosti a dokáže splácet, dostane. Což znamená jistotu, kterou jiné půjčky neskýtají. Nejsou tu žádné podmínky, které by člověk v tísni nedokázal splnit, neprokazují se ani enormně vysoké příjmy, ani čisté registry dlužníků, ani nic dalšího, nikdo se složitě a důkladně neprověřuje.

mince ve skleničce

A výhodou je tu i to, že jde stále ještě o docela výhodné půjčky s možností půjčit si i velkou částku s dlouhou dobou splácení.

A to obojí přijde leckomu vhod. Protože ten, kdo se ocitl ve finanční tísni, určitě uvítá, že tu nebudou dělat drahoty a že ho neodmítnou. Čímž mu umožní pokračovat v podnikatelské činnosti a přežít, dokud se situace zase nezlepší. A nejednou je takováto nebankovní hypotéka to jediné, co podobnou naději dává.