Triky a tipy na spoření


Každý rok se už chystáte na svoji vysněnou dovolenou a nakonec zůstáváte doma, protože peníze prostě nejsou, nebo záhadně mizí. Nebo se vám nečekaně rozbije pračka, myčka či lednice a zjistíte, že v kasičce pro strýčka Příhody ty korunky taky chybí?

Spoření není lehká záležitost, závisí na vůli, kterou je potřeba si vypěstovat. Hodně lidí tvrdí, že ani dneska uspořit nejde, že se nedá žít jinak než od výplaty k výplatě. Všechno kolem nás je drahé, výplaty jsou malé. Tak kde se mají brát rezervy.

Nabízíme vám některé rady a tipy, které jsou skutečně prověřené, a ve světě je někdo vyzkoušel a pomohly mu.

1.       Odkládejte hned po výplatě
Jakmile vám dojde výplata na účet, přepošlete pevně zvolenou částku na jiný účet – běžný anebo lépe spořící. Nezáleží teď jak vysokou částku, pořád něco malého je lepší jak nic. Důležité je, aby transakce proběhla hned po výplatě a nejlépe někam, kde není možné peníze hned vybrat – například termínované účty.

2.       Trik zmražená kreditka
Ponořte vaši kreditní kartu do sklenice s vodou a tu dejte do mrazáku. Až vás příště popadne touha nakupovat online přes Internet, budete muset počkat, než led roztaje. S velkou pravděpodobností vás chuť nakoupit do té doby přejde. A kreditku s ledem do mikrovlnky vložit nemůžete.

3.       Dejte si úkol
Na podobném principu jako zmražená kreditka funguje i tento trik. Vždy, když budete chtít něco nakupovat, dejte si úkol, který musíte splnit, než transakci dokončíte. Opět je velká šance, že si nákup rozmyslíte, než úkol dokončíte. A pokud ne, může váš těšit benefit ve vyžehlení prádla, posekané zahrady či jiné užitečné činnosti, kterou si uložíte za úkol.

4.       Veřejně se přiznejte
Objevují se blogy, kde se lidé veřejně přiznávají ke svým dluhům, k tomu jak utrácí. Díky tomu, že se pak stydí za další utrácení, jsou schopni začít šetřit, aby okolí dokázali, že nejsou tak špatní. Nemusíte kvůli svému utrácení hned zakládat blog, pouhé přiznání se kamarádům nebo vypsání se na sociálních sítích pomáhá navodit pocit studu a snahu začít něco dělat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup