Peníze jsou jen jiný druh energie

Pamatujete z hodin fyziky na zákon zachování energie? My vám ho v jednoduchosti připomeneme. V základě tento zákon říká, že energie nemůže vzniknout ani zaniknout, pouze se jeden druh přeměňuje v jiný.

A tak podobně fungují i finance. Peníze kolem nás obíhají. Můžete namítnout, že vznikají nějakým tisknutím a staré se vyřazují z oběhu. Ovšem to se děje jen proto, že papír není trvalé médium a peníze se používáním ničí. Ale jejich forma, jejich tok, je zde stále a to je zmiňovaná podobnost k energiím.

Pokud se ale jedna energie dokáže přeměnit v jinou, my tvrdíme, že peníze jsou jistá forma energie, pak se nabízí logická otázka, zda nedokážeme nějakým způsobem přeměňovat peníze v jiné peníze, lidově řečeno je rozmnožovat. Odborněji by se řeklo: „Nechat peníze vydělávat.

Odpověď je prostá: „Ano, lze to“. Každý z nás zná slovo investice. Investujeme do vzdělání, když se rozhodneme studovat nad rámec povinného základního vzdělání. Stejně tak můžeme investovat do zbohatnutí, tj. chytře investovat naše peníze tak, aby nám přinesly užitek, případně další peníze.

V dnešním článku přinášíme několik rad, jak investovat, abyste využili sílu finanční energie.

Nemovitosti

Investicedo nemovitosti je nejméně riziková, když odmyslíme případné problémy s prodejcem nebo realitní kanceláří, která prodej zprostředkovává. Vy si pořídíte nemovitost, třeba i na hypotéku, následně ji pronajímáte další osobě, která vám splácí hypotéku a energie. Cena nemovitosti stále roste.

Koupi nemovitosti nahrává i fakt, že hypoteční sazby jsou nyní (2016) na velmi nízkéúrovni. Proč toho tedy nevyužít.

Komodity

Další možností investic našich peněz jsou komodity. Známé jsou drahé kameny – zlato, stříbro, diamanty. Méně známé je pak investice do starých vzácných obrazů, kvalitní kávy.
Tyto investice jsou ale rizikovější než investice do nemovitosti. Nicméně případný zisk je vysoce lákavý.

Alespoň ty účty

Pokud nechcete investovat ani do nemovitosti, ani do komodit, pak si založte alespoň spořicí účet. Úroky u účtů v dnešní době jsou velice nízké, ale stále platí, že i málo je víc než nic. Někde vám úroky mohou pokrýt alespoň inflaci.

Přinejmenším si dávejte peníze bokem na horší časy, na nečekané výpadky ve vašem rozpočtu.