Mobilní domy a minimalismus

Současná doba se řídí heslem mít. Mamon a konzum, to jsou znaky moderní doby. Nebuďte z toho smutní, protože co si budeme povídat, lidé byli vždy konzumně zaměření, to rozhodně není výsada moderní doby. Co je možná alarmující, je skutečnost, že jiné hodnoty jako by už ve společnosti neměli své místo a to je nepochybně ten problém. Když je ve společnosti něco nezdravého, je důležité, aby byla jakási protiváha. Aby ve světě fungoval mír mezi protiklady. Slavný tvůrce Golema, rabi Löw napsal, že největší mír na světě je mír mezi protiklady a to je přesně ten příklad. Dříve to byla skromnost, zbožnost a pokora. Jaký protipól můžeme nalézt v současné době? Například minimalismus. Minimalismus rozhodně není alternativa pro chudé, ale je to životní rozhodnutí, je to jasná volba. Proč lakotit a mamonit, když člověk si přece vystačí skutečně s málem a může být ještě k tomu maximálně šťastný.

velký dům v americkém stylu

Proč velký dům, když malý maximálně postačí?

Proč vlastnit velký vícegenerační dům, který je vícegenerační také co se splácení týče, čili splácet ho budou snad ještě Vaše vnoučata. Když se můžete rozhodnout pro levné a útulné bydlení. Co máme na mysli? No přece mobilní domy. Komfortní a pohodlnou alternativu, která konečně získává svou oblibu také v České republice a rok od roku více.
veget na zahradě

Jedná se o nízkonákladové bydlení. Není to jen nízká pořizovací cena, ale především nízké náklad na provoz, které činí toto bydlení naprosto ideální pro zastánce minimalismu. Co ještě na toto téma říci? Mobilní domy neboli mobilheimy si lidé často pořizují jako ideální rekreační bydlení. Pokud je chcete využívat k celoročnímu obývání, což samozřejmě je možné, je nutné udělat určité úpravy. Proto se zajímejte o všechny technické informace a případně si nechte poradit od odborníků, kteří Vám v tomto ohledu dokáží pomoci.