Finance a přátelství


Máte pocit, že máte přátele pouze, když máte dost financí? Finance hrají v přátelství bohužel poměrně velkou roli. Uvedu příklad ze své vlastní zkušenosti. Byl jsem v situaci, kdy se mi opravdu hodně dařilo, měl jsem peníze, byl jsem naprosto zdráv a mohl jsem si dovolit opravdu hodně věcí. V té době jsem měl opravu dost přátel a byli rádi, když jsem je mohl pozvat na večeři, na drink. To se skoro pořád někdo ozýval. Pak jsem se dostal do situace, kdy jsem dlouhodobě onemocněl a s financemi mám problém, nemůžu totiž ani pracovat. Najednou se ukázala situace, kdy se vám nikdo ani neozve. Mám jednoho jediného kamaráda, který je se mnou zkrátka pořád, snaží se mi pomoci a občas mi i finančně pomůže, když to zrovna nezvládám. A jsme přesně u toho, pokud se vám daří a máte finance, máte i přátele.
slovo přátelé.jpg 
Další nebezpečí spočívá v tom, že si člověk od svých přátel půjčuje peníze. Proč? Jsou desítky případů, kdy takové kamarádské půjčky zničí veškeré přátelství. Protože ono se řekne jednoduše, že budete splácet kamarádovi nějaké půjčené peníze. Ruku na srdce, kdo si pak nezačne říkat, že jednou můžu poslat, pak zase ne, pak až za dva měsíce, vždyť se s kamarádem můžu vždycky domluvit. Domluvit se určitě můžete, jenže jednou mu může dojít trpělivost. Potom se stane, že vás dá třeba i k soudu a člověk najedou o kamaráda přijde. Pokud se začnete hádat o peníze, tak to je špatné.
 osmdesát dolarů.jpg
Neumožněte, aby vám peníze pokazili přátelství. Pokud se vám poštěstí a vyhrajete nějakou velkou částku, rozhodně to každému hned neřekněte, divili byste se, kolik budete mít najednou přátel. Tito přátelé, jsou v uvozovkách, mají vás rádi, když máte peníze. Pamatujte na to, že přátelství je v životě také velice důležité. Raději si zprávy o nějakých větších částkách nechejte pro sebe a nikomu se s tím vyloženě nechlubte. Nenechte si zkazit přátelství tím, že se rozhádáte kvůli penězům, to opravdu není dobré. Přátelství a finance oddělujte a pokud si chcete půjčit od svých přátel, hodně si takové rozhodnutí promyslete.