Dekorační vázičky přesně podle vašich představ!


Zní to jednoduše! A také to jednoduché je! Říká se totiž, že v jednoduchosti je krása. To právě platí pro výrobu vlastních váziček na květiny. Jednak ušetříte nějakou tu korunu za vázu, a pak si můžete vyrobit všechno podle svého gusta. Třeba zrovna podle toho, co aktuálně potřebujete do interiéru! Nebo podle toho, co je zrovna in!
květina na knihách.jpg
Co budete na dekorační vázičky tedy potřebovat?
·         Skleněné lahve a sklenky od různých nápojů či ochucovadel
·         Bílou barvu vhodnou na barvení skla
·         Nůžky
·         Dekorační prvky (pásky, ubrousky)
·         Prostor pro výrobu
·         Lak
kytice růží.jpg
Jak tedy postupovat?
1.      Nejprve důkladně umyjte a vysušte všechny lahvičky a sklenky, které jste pro dekorování vybrali. Je třeba je důkladně odmastit a zbavit všech dalších nečistot, aby vám na lahvi dekorace držela. Ideální je, umýt je v myčce, odkud je vyndáte parádně vyčištěné, vypláchnuté, vyleštěné a vysušené.
2.      Do lahve nalijte barvu a opatrně, ale pečlivě barvu uvnitř rozmístěte tím, že budete s lahví různé kývat a natáčet ji. Barva by měla být rovnoměrně rozmístěná po celém vnitřku lahvičky. Lze také naplnit sklenici barvou úplně celou, a pak barvu zase vylít. Tím dosáhnete snáz toho, že budete mít pěkně pokrytou celou sklenici barvou. A to vše poměrně snadno. V každém případě přebytky, které vám barvy uvnitř vytvoří, raději důkladně zase vylijte ven, abyste zajistili rychlejší usychání. Samozřejmě je variantou, že lahvičku natřete barvou i zvenku. Pokud hodláte lahve používat jako vázu, možná je to nejrozumnější řešení.
3.      Barva uvnitř sklenic může schnout až několik dní, proto buďte trpěliví a řádně nechte sklenice vyschnout. A to platí i pro natírání lahve zvenku. Další dekorování na mokrý povrch by asi nebylo snadné a hezké.
4.      Ozdobte lahvičky podle vašeho vkusu. Můžete dekorovat metodou lepení ubrousků nebo lepením ozdobných pásek. Můžete použít i jiné dovednosti. V každém případě používejte produkty, ať už lepidla, pásky či barvy, na skleněné povrchy.
bílá vázička.jpg

5.      Doporučujeme na závěr lahvičky ještě nalakovat, aby se daly omývat a zdobení na nich pěkně drželo nejen po dobu jednoho použití, ale déle. Pokud však chcete zdobení měnit, barvěte lahev z vnitřku a následné zdobení provádějte třeba právě dekoračními páskami přímo na tento účel tak, abyste je kdykoli mohli vyměnit.