Co milujete na podzimu?


Čím se zahřát na podzim?
Podzimní počasí je zprvu krásně teplé a plné hřejivých slunečních paprsků. To se ale zhruba koncem října mění, a nastává sychravé upršené počasí, mlhy a studený vítr, což má rád opravdu jen málokdo. I milovníci takového počasí se najdou a berou to jako jedinečnou možnost k dělání činností, na které přes teplé počasí nemají čas. Většina lidí se dívá na filmy a seriály, věnují se ručním pracím a nebo čtou hromadu knih, na kterou ještě nepřišla řada. K tomu si rádi dají šálek něho dobrého a zapálí nějakou oblibou svíčku.

šálek čaje

Pro někoho je příprava čaje během podzimu jistým rituálem. Zalít oblíbenou směs či sáček čaje a sledovat jak se zabarvuje voda je pro někoho druh terapie. Pití čaje má dá se s trochou nadsázky říct i terapeutické a léčivé účinky. Existují čaje, které mohou pomáhat léčit či mírnit některé nemoci, a mezi ty nejčastější patří bezesporu různá nachlazení. Čaje z bylinek mohou pomáhat i při vážnějších nemocech, a i proto si našly cestu do našich hrnků. Dát si dobrý čaj vás zahřeje dvakrát – jednou zvenčí a podruhé zevnitř. Vychutnat si čaj je skvělý relax, který si můžete dopřát i vy po náročném dni.

podzimní šálek

Jedním z vyhledávaných čajů je čaj masala, který se vyznačuje velmi výraznou vůní i chutí. Jde totiž o směs koření a černého čaje. Určitě nebude chutnat všem, ale kdo si ho oblíbí, bude ho mít doma v zásobě už pořád. Tento druh čaje je velmi výrazný a také neobyčejný, protože se doporučuje konzumovat s medem a mlékem – tak jak se pije v Indii. Kromě toho, že si na něm opravdu pochutnáte, můžete získat zdravotní benefity, jako je úleva při potížích s trávením a nebo jako afrodiziakum. Pokud vám tento druh čaje ještě chybí ve vaší čajové poličce, můžete si ho objednat u nás. Nabízíme to nejlepší z kávy a čaje ze všech koutů světa, a najdete u nás i velmi neobvyklé druhy.