Hry a filmy v jednom chumlu

Spousta her má svou filmovou předlohu a některé filmy zase svou herní. Vybral jsem jen namátkou několik titulů, které mají společný základ.
 
Kdo by neznal prsatou Laru Croftovic, že ano. Film Tomb Raider spatřil světlo světa v roce 2001, tedy o pět let později než jeho předchůdce – hra. Filmy byly na průměrné úrovni, hry posoudit nemohu, nehraji.
bojová hra 
Moje oblíbená hororová série Silent Hill má také svého předchůdce ve hře a také je mezi nimi šest let. První snímek filmové série byl uveden v roce 2006 a tak si jistě spočítáte, kdy se objevila hra. Snímek číslo jedna má trochu děsivou atmosféru a o překvapení není nouze. Ano, jde o horor.
 hlediště kina
O rok později, tedy v roce 2002 přichází do kin a na DVD neméně slavný horor Resident Evil. Mezi ním a hrou je tentokráte šest let a film se opět dočkal několika pokračování. Jde v něm o převážně o boj mezi lidmi a zombiemi.
 
 Tentokráte již dělí hru a film dvanáct let. V roce 2005 jsme se mohli poprvé podívat na film Doom. Hra byla kultovní, film již tak moc ne. Asi proto, že nemá jako jeden z mála další pokračování. Je to také horor, ale tentokrát jsme opustili matičku Zemi a bojuje se na Marsu.
 
Nakonec jsem si nechal asi ten nejstarší, jak hru tak i film. Jde o slavný Mortal Kombat, který u mne dost propadl. Tedy film. Účelové násilí zrovna nemiluji. Snímek se objevil v roce 1995 a hru překonal o pouhé tři roky. Tato hra i film ovlivnily celou jednu a možná i dvě generace.
 
Ani jeden z těchto titulů bych dětem nedoporučil. Rozhodně jsou pro ně lepší hry i filmy. V těchto je příliš násilí a mimo Tom Raidera se domnívám že je tam i dost krve.
 herní ovladač
Těch titulů je samozřejmě o mnoho více, ale zabralo by to spoustu času je všechny vypisovat. A tak vyjmenuji ještě tři „filmoherní“ kousky, také zvolené jen namátkou. Je to například Hitman, Assasin´s Creed, nebo Need for speed. Tak šup, hned jděte hrát nebo do kina.