Micro USB kabel, měl být jednotným kabelem pro všechny zařízení

Dříve se běžně dodávaly k zařízení příslušné kabely a také pokud by se náhodou nějakým způsobem porouchaly, tak se musely dokupovat přesně ty samé, které byly výrobcem doporučeny. Ono se to zase až tak moc od dnešní nabídky neliší, až jen na maličkost. Ne každý kabel nabíjí rychlostí takovou, jakou bychom potřebovali nebo nakonec vůbec neumí přenášet data a naše milé fotografie například do počítače. Navíc si musíme skutečně přiznat, že na trhu se vyskytuje tolik možností a druhů USB konektorů. Odlišují se velikostí, dovedností a nakonec i typem. Původně se plánovalo, že micro USB kabel, by měl sjednotit všechna zařízení, ale zkuste tomu věřit, když technologii a vůbec světový trh se zastavit nedá. Kdo ví, co nás v tomto druhu vývoje ještě bude čekat.

kabel usb

USB nahradilo zastaralé připojení

V podstatě nám toto připojení zpříjemnilo život, hlavně spíš usnadnilo a díky němu se i mnohé vyřešilo. Začaly se mnohem snadněji propojovat kamery, telefony, tiskárny, modemy, ale i klávesnice a myši. První takový kabel si vysloužil také svoji sérii pod typem A. Jeho obdélníkový tvar se používá dodnes a patří mezi nejrozšířenější. Ovšem po něm, jak to bývá nastoupila řada B. Vše se zdálo málo a tak se stvořily menší konektory, pod názvem mini. proč to ale ještě o kousek nezměnit na micro. Zde se přibližujeme více k moderní technologii, tam totiž kde bylo mini stále příliš velké, muselo zákonitě přijít ještě menší propojení. Ovšem i když je v podstatě nejmenší, tak je také nejrychlejší a nejvýkonnější, proto se stává nyní také nejvíce používaný.

mobilní telefon

Pokrok jde ale dál

Určitě je to dobře, protože jsme čím dál, tím více náročnější uživatelé a v podstatě chceme všechno mít tak trochu instantní. Zalijeme směs vodou a rázem máme polévku, omáčku a kdo ví co ještě. Stejně tak to bylo a je s vývojem micro USB. Přešlo pár vylepšení, nových označujících typů, až jsme se dostali, do fáze micro USB 3.0 – typ B. Určitě to není konečná, ale tak je alespoň možnost se stále na něco nového těšit.