Půjčka není pro každého

Peníze nerostou na stromech. Toto rčení zná snad každý z nás. Ale pokud máme hluboko do kapsy, jen stěží vystačíme s našimi stabilními příjmy je zapotřebí sáhnout jinam. Peníze tedy nerostou na stromech, ale v bance.


To je však důvěryhodná instituce, která neposkytne své prostředky každému. Většinou kontroluje registry dlužníků, majetek jednotlivých klientů, ostatní půjčky, platební schopnost a stabilní příjem. Tudíž je jasné, že do skupiny věřitelů bank se nedostane úplně každý. A pokud neuspějeme u bank musíme se obrátit někam jinam.
tužky a peníze


Tím jiným místem jsou nebankovní společnosti. Zde však musí být člověk velice opatrný. Protože tyto instituce jsou si jasně vědomy, že klient už nemá na výběr. Nachází se ve fyzicky tísnivé situace, a proto přistoupí na téměř jakékoliv podmínky. A pokud ne má prostě smůlu.


Největší oblibě ve světě nebankovních půjček, ale i doma se těží tzv. Americká hypotéka. Zde je hlavní výhodou její bezúčelovost. Patří tedy skupiny bezúčelových půjček. Standartní úvěry jsou určeny k předem stanovenému účelu. Je tedy bankou hlídáno jak a na co peníze využijeme. Klasickým případem je tedy úvěr ze stavebního spoření. Ten lze využít pouze k jednomu předem stanovenému účelu.


To je tedy rozdíl mezi účelovou a bezúčelovou půjčkou. Pokud se tedy rozhodneme pro americkou hypotéku nečeká nás žádná kontrola registru, ani stabilních příjmů či platební schopnosti. Jediné, čím budeme muset ručit je naše nemovitost. Tomu se nevyhneme ani při zadlužení u bank či nebankovních společností.
mince u domku


Pokud tedy zastavujeme naši nemovitost musí být v našem vlastnictví. Pokud tomu tak není musíme si najít ručitele. Při zástavě domu je určen soudní znalec, který hodnotu naší nemovitosti určí. Nesmíme si však dělat příliš velké naděje. Společnost má vždy vlastní lidi a vlastní koeficienty pro ohodnocení. I přesto získáme z celkového hodnoty cílovou částku maximálně ve výši 70-80 %.


Nebankovní společnosti jsou taky dobře známy svým úročením. To bývá na rozdíl od standardních půjček na hranici lichvářství.


Je tedy velice důležité vždy zvážit, zda peníze skutečně potřebujeme. A pokud ne je vždy lepší vyžít s tím co máme, ale hlavně bez finančních závazků.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup