Zahradní nábytek

Co je pro tato příjemná posezení nejdůležitější? Na čem se bude sedět. Někdo preferuje nábytek z plastu. Ten má určitě mnoho výhod. Mezi tu nejdůležitější patří snadná údržba. Stačí jen omýt a můžeme po zimě znovu usednout. Pokud v létě prší, není potřeba nábytek honem utíkat uklidit. Nevýhodou je to, že plast špatně reaguje na příliš vysoké nebo nízké teploty. A pokud je někdo založen spíše rustikálně, nebude se mu plast až tak zamlouvat. Bude určitě volit nějaký přírodní materiál. Jako první se nabízí dřevo.

·        Dřevěný zahradní nábytek je jistě velice vkusný, ale má jednu obrovskou nevýhodu.
·        I když si seženete šikovného truhláře, který Vám vyrobí nábytek co nejlehčí, přesto bude těžký.
·        A manipulovat s ním pokaždé, když se blíží déšť, bude asi pěkná dřina.

Ratanové posezení

U zahradního nábytku je potřeba zvolit zlatou střední cestu. Co to znamená? Velice hezky vypadá nábytek z ratanu. A nemusíte ho mít pouze na zahradě nebo na terase. Může působit vkusně i doma, v obývacím pokoji. Jestliže máte rádi přírodní materiály a v tomto duchu jste zvolili interiér svého bytu, ratan ho jen oživí.

Co to vlastně ratan je.
o   Je to popínavá rostlina, která se vyskytuje v pralesích jihovýchodní Asie.
o   Její liány jsou silné od jednoho do sedmi centimetrů a dosahují délky až dvou set metrů.

Ratanu existuje několik druhů. Na výrobu nábytku, košíků a jiných potřeb se používají především dva.
1)      Světlý ratan,který je lehký, ohebný a snadno se s ním manipuluje. Poté, co se sklidí, dá se sušit, aby se zbavil nadměrné vlhkosti. Uzením se mění jeho barva. Ze světlé na tmavší.
2)      Druhým druhem je ratan černý,kterému se také říká krokodýlí hnízdo. Tento ratan roste v močálech a bažinách. Je pevný, nepoddajný a jeho zpracování je náročné. Jeho tmavá barva se ničím nemění, jen se lakuje.