Máte rádi klauny?

Když člověk sleduje některé pořady v televizi či na internetu, kolikrát se nestačí divit, čím vším se lidé baví. Kdy je to ještě zábava a kdy už to hraničí s něčím jiným? Třeba se strachem a obavami. Možná by se dalo říci, že zábava je to do té chvíle, kdy se na konci zasmějí všichni aktéři a nikomu se nestala žádná újma. To se rozhodně nedá říci o zábavě, která se objevila v Americe. Nazývají ji epidemií děsivých klaunů.

·        Tento klaun rozhodně nemá vypadat jako dobrácký pomalovaný strýc, nýbrž jako karikatura, která děsí i dospělého. Výraz v obličeji, který klauni mají, je opravdu velice děsivý.

Přepadl mě klaun

Nejprve všichni brali odkudkoliv vykukující klauny jako nevinnou zábavu, i když tak trochu podivnou. Klauni totiž nikomu neubližovali. Jen stáli na okrajích lesů a lákali do nich děti i dospělé. Jak se dalo očekávat, zašla tato legrace trochu dál. Možná masky využívají i ti, kteří se skupinou recesistů nemají nic společného.
·        Přibývá krádeží a násilných činů, za kterými se schovávají maskované postavy, které budí opravdovou hrůzu.
·        V jednom městě už to zašlo tak daleko, že klauni začali ohrožovat zdraví a v několika případech i životy lidí.

Dnes odchyt. A zítra?

Skupina studentů se rozhodla pro odchyt nežádoucích bytostí. A tak mě napadá – Co přichází po odchytu? Odstřel? Možná by měli lidé více uvažovat o tom, jakým způsobem se budou bavit na úkor jiných lidí. Některé oblastní policejní stanice mají z jejich řádění takovou obavu, že volají na pomoc i FBI. Proti klaunům se zkrátka zvedá silná vlna nevole. A není se čemu divit.
·        Není daleko doba, kdy obyčejní lidé přestanou na ulici rozlišovat, kdo je jen neškodný vtipálek a kdo je psychopat, schovávající se za maskou.
·        Dokonce i děti mají zákaz na svůj oblíbený Halloween nosit tuto masku. Z důvodu vlastní bezpečnosti.