Výběh pro hlodavce

Základní výbavou, v případě nového přírůstku do rodiny, bude v prvé řadě klec. Chcete si pořídit křečka, morče, zakrslého králíka, činčilu, fredku, veverku, potkana nebo jiné zvíře? V tom případě budete potřebovat kvalitní, pevný a odolný výběh, který bude splňovat náročné podmínky daného uživatele, tedy našeho nového kamaráda .
morče a králík

Vhodná klec je bude ochraňovat před nebezpečím

Naše malé nové kamarády jistě žádné nebezpečí z naší strany nečeká, ale oni to vnímají jinak a proto musí mít možnost, aby se měli kam schovat. Pro křečky a menší zvířata je vhodný domeček, kam se mohou schovat, když uslyší nějaký nečekaný zvuk nebo se něčeho polekají. Domeček je vhodný i pro zakrslé králíky, a ostatní zvířata, akorát musí být větší, právě přizpůsobený jejich velikosti.

v Celý výběh by měl být pro zvíře příjemný. Měla by se zde nacházet miska s vhodnou potravou a napáječka nebo možnost napít se vody. Tento prostor bude jejich vlastním domovem. Budou zde trávit všechen čas, proto by jim zde mělo být příjemně.
dvě morčata

v Na výběr je z širokých možností, takže si můžete vybrat výběh dle vaší představy. Existují v různobarevném provedení. Modré, s růžovým nebo červeným dnem, s doplňky žlutými či zelenými. Jednobarevné nebo vícebarevné, možností je spoustu na výběr.

v Výběhy se také rozdělují podle toho, jaké si chcete pořídit zvíře. Proto vybírejte také dle typu daného hlodavce. Co je vhodné pro zakrslého králíka, nemusí vyhovovat křečkovi, to je každému hned zřejmé.

Klec by měla být dostatečně velká a prostorná, aby se v ní dané zvíře mohlo pohybovat. Většinou se jedná o pevnou, plastovou spodní část, která se dá snadno vyčistit. Vrchní část bývá vzdušná, aby se zvíře mohlo rozhlížet a mělo dostatek světla. Hlodavci často bývají velkými kamarády, a proto na nás chtějí vidět, nebo si povídat, pokud zrovna nespí nebo nepapají potravu. Většinou bývá horní část přizpůsobená velikosti daného hlodavce, takže může být vysoká, například pro zakrslého králíka nebo nižší například v případě křečka, protože ten je mnohem menší.