Sport je i turistika

Že běhání, plavání, cyklistika, tanec je sport, o tom není pochyb. Ovšem turistika nebo dokonce šachy už sem tak často zařazovány nejsou. Přitom rychlostní chůze je i disciplínou na letních olympijských hrách a Česká republika zde má velice úspěšnou zástupkyni Elišku Drahotovou.

Turistika prostě pohyb je a v horách se při ní zapotíme s batohem na zádech možná více než při samotném tanci. Dokonce podle studií se říká, že ujít denně 10 000 kroků bychom měli i v zájmu udržení se v kondici. Mnoho doktorů doporučuje vystoupit na cestě do práce o zastávku dvě dříve a zbytek dojít pěšky.

My se v dnešním článku zaměříme spíše na turistiku horskou, nebo alespoň tu, kdy musíte vzít batoh a vyrazitdo přírody. Aby tento pobyt v přírodě neskončil předčasným nezdarem, a vy jste si tento „sport“ nezošklivili dříve, než jste si ho vůbec stačili oblíbit, je dobré se podívat na pár vychytávek, které by vám na vašich toulkách neměly chybět.

Srolovatelné láhve

Pitný režim je důležitý, obzvlášť v případě namáhavého pohybu venku. Kdo se ale má zpátky tahat s prázdnými láhvemi, které navíc zabírají místo v batohu. Proto firma Sawyera další přišli na trh s vychytávkou v podobě odolné srolovatelné láhve. Zabere přesně tolik místa, kolik v ní je aktuálně tekutin.

EKO nádobí

Nechcete se tahat s miskami tam a zpět, ale zároveň odmítáte odhodit ho a znečistit tak přírodu na další desetiletí? I tady existuje řešení. Například firma EcoSouLife přichází s nabídkou ekologicky odbouratelného nádobí v přírodě. Použitým výrobním materiálem je například palmový list, zbytky bambusu, kukuřičný škrob nebo rýžová pleva.

A ještě jednou nádobí

Už máte doma zubatou lžičku se zakončením do nože? Nebo Xseries skládané nádobí, které lze multifunkčně využít jako hrníček a po složení jako prkénko? Oboje je navíc lehoučké a snadno skladné do batohu. Na turistiku s minimem věcí jako dělané.

A těch vychytávek je ještě více – čelovky, filtry na znečištěnou vodu, pláštěnky ponča, atd. Turistika se zase stává trendem. A pokud vás nechytne její naturální podoba, můžete zkusit chůzi s holemi – nordic walking.