Povídáte si po síti?

Internet nám přinesl mnoho netušených možností. Především v získávání informací a v kontaktu s okolním světem. Změnil svět a změnil i životy lidí, charakter a způsob jejich života. Nejčastější zábavou se stalo chatování po síti. Využívá ji spousta lidí, když si chtějí na chvíli odpočinout, dozvědět se novinky mezi známými i neznámými lidmi a také další nové přátele nacházet.
 
Začátky nás fascinovali
Když se nová možnost internetového chatu objevila, většinu z nás to naprosto pohltilo. Připojovali jsme se na síť, abychom věnovali poklábosení s anonymními lidmi každou volnou chvilku. Bylo to něco jako začíst se do knížky, která nás hrozně baví a nemoci se od ní odtrhnout. Postupem doby se to však začalo stávat stereotypem, my se uklidnili a chatování zůstalo jen příjemnou relaxací.
 
Věříte v závislost na internetu?
Skutečná závislost na internetu je něco jiného a připomíná závislost na alkoholu nebo herních automatech. Číhá na stále více hlavně mladých a osamělých lidí a dostala dokonce i svůj odborný název: netolismus. Ve světě pro takto nemocné nyní existují i odvykací pobyty.
Mezi nejnávykovější patří právě ty webové stránky, které umožňují oboustrannou komunikaci.

Hlavními příznaky závislosti jsou:
·         nezvladatelná potřeba používat internet
·         ignorace okolí a ztráta kontroly nad užíváním internetu
·         abstinenční příznaky, nervozita, podráždost, agresivita
·         zanedbávání pracovních povinností a absence jiných zájmů
 
Co se může stát?
Existují téměř odstrašující případy, kdy z celkem nevinné zábavy člověk přišel o práci i o partnera, pokud se pro ně chat stal opravdovou drogou.

Takové lidi nezajímá pak spánek, ani jídlo ani pití. Úplně se změní a i když se po internetu dokonce i milují, člověka na druhé straně často ani nechtějí poznat. Žijí se svojí vysněnou představou, zatímco připustí naprostý rozvrat svého reálného života