Pohodlný spánek na kvalitní matraci

Těšíte se každý večer na to, až ulehnete do postele a pořádně se vyspíte a odpočinete? Ráno vás pak ovšem čeká krutá realita? Pokud se ráno budíte nevyspalí, rozlámaní nebo s bolavými zády, pak je nejspíš něco špatně. Na vině pak může být nevhodně zvolená matrace. Abyste se vyspali do růžova a nic vás nebolelo, k tomu vede základní krok – výběr vhodného typu matrace https://www.skvelydomov.cz.pohodlná postel
Věnujte jejímu pořízení opravdu velkou pozornost a dostatečné množství času. Vybrat ten správný typ ovšem může být nelehký oříšek. Zjistěte si dopředu, na jaké aspekty se máte při výběru zaměřit a na výběr si také vyhraďte dostatek času. Vhodné je si různé typy matrací vyzkoušet a teprve následně na základě toho se rozhodnout.
Na co se zaměřit při výběru:
Základem je tvrdost matrace. Vybírat tak můžete z několika stupňů tvrdosti. Každému ovšem vyhovuje něco jiného a také záleží na konstituci a hmotnosti daného člověka. Důležité je také volit prodyšné materiály. Extrémně měkkým matracím se raději vyhněte, ty jsou vhodné spíše pro příležitostné spaní, ale vašim zádům moc neprospějí. Bývá označována jako „tvrdost 1“. Vhodnější je pak „tvrdost 2“, která se dokonale přizpůsobí vašim zádům. Kdo má raději tvrdší, pak by se měl poohlédnout po typech „tvrdosti 3“.
Při výběru je také nutné řešit to, z jakého materiálu je vyrobena. Jednou z možností je studená pěna, která se vyznačuje tvarovou stálostí, elasticitou a dlouhou životností. Je také vzdušná a dobře odvádí pot. Často je také v kombinaci s tzv. línou pěnou.ložnice
Další možností materiálu je taštičková pružina. Tento materiál zajišťuje optimální rozložení hmotnosti těla. Setkat se můžete také s gelovým materiálem. Ten během spánku uvolňuje svaly.
Nezapomeňte také na vhodné uložení matrace, ideální na lamelový rošt. Jedině tak si budete moci užít opravdu vydatný spánek.