Nízkoenergetický a pasivní dům s vlastní garáží

Vzhledem k tomu, že tento domek je jednoznačně velmi úspornou a ekologickou stavbou, tak je třeba se zaměřit i na samotnou garáž. Při stavbě rodinného domu totiž především jde o to, aby byla tato místnost součástí domu, to zajišťuje perfektní pohodlí pro využití garáže a komfortního použití. Především se stávají tyto prostory jakousi spojnicí mezi vnitřními a venkovními prostory. V tomto případě ale bude velmi důležitý faktor úspora energie, který bude hrát velkou roli při samotném výběru garážových vrat. Špatně tepelně izolovaná garáž, která bude přímo navazovat na dům, bude představovat neskutečně velký únik tepla, což z logického pohledu není vůbec výhodné.

rodinný domek s dvougaráží

Jaká ovšem pořídit vrata?

Nároky pro výplň stavebního otvoru pro takovou garáž v pasivním domě, budou splňovat jen a pouze sekční vrata. V první řadě odpovídají zvýšeným požadavkům na tepelnou izolaci a tím přirozeně zamezují úniku tepla ven. Je pravdou, že velkou roli v tomto případě budou hrát i výplně, rám a těsnění. V podstatě velmi důležitá bude i instalace a volba samotné barvy. Mnohdy je lepší se nejprve poradit s odborníky jaká zvolit sekční garážová vrata, ceník v tomto případu není prioritní. Vše se dá pozměnit, jelikož se vrata vyrábí v podstatě na míru.
více garáží vedle sebe – různé barvy

Sekční garážová vrata

Vzhledem k tomu, že tento typ vrat je především určený pro vytápěné garáže nebo pro navazující přímo na dům, tak rozhodně majitelé budou spokojeni. Navíc vynikají vysoce funkční a spolehlivou konstrukcí, která je připravena na denní používání. Speciální elektronické zařízení je připraveno zakročit ihned v případě, že by nastala nějaká kolize. Tyto sekční garážová vrata mají více přenosností, než se jen může na první pohled zdát. Jejich skutečně vrcholovým trumfem je to, že nemají sváry ani jiné korodující materiály. Všechno k sobě tak dokonale a jedinečně pasuje, že vydrží dlouhé léta bez zjevného vjemu opotřebení. Proto investice do pohonu a ovládání na dálku je vcelku výborným dalším tahem.