Operace pupeční kýly u dětí

Pupeční kýla bývá častým zdravotním problémem dětí, nemusíte se tedy obávat toho, že by šlo o něco ojedinělého a nebezpečného. Pokud pupeční kýla sama do 2 – 3 let věku dítěte nevymizí, pak se obvykle přistupuje k operačnímu řešení v podobě chirurgického zákroku pod celkovou narkózou. Tuto operaci je ideální provést ještě před nástupem dítěte do školního zařízení, a to především také proto, že po operaci čeká dítě nějaký čas doma v klidu, tak aby ve škole zbytečně nezameškalo.

spící dítě v hnízdě

STRAŠÁK V PODOBĚ OPERACE? Pokud už je pro vaše dítě nevyhnutelná operace, nemusíte se dopředu stresovat. Řešení může být i velice rychlé.

Vyhněte se stresujícímu pobytu v nemocnici

Nejen pro dospělé, ale i pro děti může být pobyt v nemocnici stresující a nepříjemnou záležitostí. V případě takové operace to pak znamená minimálně 3-denní pobyt v nemocnici. Zpravidla se nastupuje den před operací, další den je plánovaná operace a pak v dalších dnech podle stavu dítěte následuje propuštění do domácího ošetřování.

Takovému několikadennímu pobytu v nemocnici se však můžete vyhnout, pokud pro operaci pupeční kýly vašeho dítěte zvolíte jednodenní chirurgii. Tuto možnost v dnešní době už nabízí několik klinik a zdravotnických zařízení.
operační sál

Jak probíhá operace pupeční kýly v případě jednodenní chirurgie

V takovém případě přicházíte s dítětem do zařízení přímo v den operace, ve většině případů to je pár desítek minut před operací, aby se minimalizoval případný stres. Samotná operace pak probíhá v celkové anestezii a trvá přibližně 15 minut. Poté čeká dítě klid na dospávacím lůžku, kde může ve většině případů být přítomen i rodič. Přibližně po 2 hodinách se dítě může napít a zkusit se posadit. Po 3 – 6 hodinách od operace, podle stavu dítěte, následuje propuštění domů s termínem kontroly za týden. Týden pak vaše dítě čeká klidový režim, 4 týdny bez sportu. Jednodenní chirurgie je tak ideálním řešením pro dítě i rodiče.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup