Rozdíly mezi českou a asijskou kulturou

            Je logické, že asijská kultura bude kompletně rozdílná od té naší. Stačí, když se podíváte na rozdíl mezi Němci a Čechy – dva sousední národy, ale jejich jazyk, kuchyně i humor je kompletně jiný. Nemůžeme všechny asijské národy házet do jednoho pytle, ale mohli bychom si je rozdělit na tři okruhy – blízký východ, Indie a dálný východ. To jsou tři kompletně jiné národy, patří mezi rozdílná etnika a dokonce i jejich náboženství je jiné.
socha buddhy

Blízký východ               

            V této zemi je normální přílišný fyzický kontakt. Lidé se tu objímají a přátelsky líbají na veřejnosti, ale jen muž s mužem či žena se ženou, muž se ženou se na veřejnosti líbat nesmí, to je vysoce neslušné.
            Nebojte se se svým partnerem hluboce dívat od očí při jakékoliv příležitosti, je to žádoucí. Jen muži si musí dávat pozor, aby nenavázali oční kontakt s cizí ženou, to už je počátek nevěry!
            Návštěva rodiny z blízkého východu může být velmi příjemnou záležitostí. Lidé tu jsou velmi pohostinní a cokoliv si přejete, musíte od hostitele dostat. Jen si dávejte pozor na dárky pro hostitele – jsou žádoucí, ale NIKDY nenoste alkohol (ani v podobě likérových bonbonů).
umění asie

Indie

            Indie je opravdu překrásná země, ale dávejte si pozor na některé odlišnosti, které mohou způsobit nemalé trapasy. První odlišností je to, že ženy se snaží bít co nejbělejší a používají k tomu všemožné přípravky na zesvětlení, a proto v Indii nehledejte „solárko“, nenajdete ho.
            Od roku 1993 se v Indii začaly tisknout nové peníze. Na každé bankovce je identická podobizna Gándhího, který se usmívá. Proto se Vám může stát, že omylem zaplatíte tisíc místo deseti rupií.
            Také se nedivte, když v restauraci dostanete místo talíře velký list, běžně se využívá. A nezapomeňte jíst rukou (ale jen pravou, levá je na hygienu).

Dálný východ

            Tato kultura se skládá z mnoha zemí východní Asie. Mezi největší a nejznámější patří Korea, Čína, Japonsko a Indonésie. V těchto zemích je etiketa opravdu přísná a měli byste si ji nastudovat, aby se Vám nestalo, že Vás vyhodí z restaurace.
            Asi nejznámějším faktem je to, že je neslušné smrkat na veřejnosti. Proto musíte sekret popotahovat, dokud nebudete mít možnost se na záchodě vysmrkat.
            Hlavně nezapomeňte na to, že jídlo není podáváno rovnou na talíře, ale jídlo si v průběhu hostiny sami nandáváte na talíř z velkých misek. Ale tím pádem toho můžete sníst, kolik chcete! A nebojte se při tom mlaskat, je to pochvala kuchaři!