Krejčovská panna bude ráda dělat společnost každé švadlence

Samozřejmě krejčovská panna nemusí dělat společnost jen švadlenám, které se vyučily v oboru. Rozhodně poslouží každému i mužům, které šití obleků, šatů nebo jiných doplňků baví. Každý máme jinou zručnost a šití patří rozhodně k volitelným koníčkům. Dříve se tyto prvky objevovaly spíše u návrhářů nebo v profesionálních továrnách. Dnes již není žádný problém si krejčovskou pannu pořídit domů. Možností, kterou si vybrat je hned několik, od nejlevnějších až po daleko praktičtější takzvané nastavitelné krejčovské panny. Ty poslouží všem, kteří šijí poměrně dost často a prakticky šití nebo tvorba z látkového materiálu se jim stala stěžejní v jejich životě.

staré krejčovství

Praktická pomůcka na šití

Nastavitelné figuríny jsou velmi praktické a představují skutečné řešení pro profesionální návrháře, kteří potřebují pracovat vizuálně s ušitými prvky a doplňky. Dále jsou nezbytnou pomůckou pro výrobce oděvů. Krejčovská panna, která se dá nastavit je skutečnou pomocnicí. Její funkčnost zajišťují nastavitelné jednotlivé segmenty, díky kterým můžeme získat požadovanou velikost obleků. Na výběr je několik možností, které se budou od sebe lišit počtem daných segmentů a dle figuríny pro dámskou, pánskou a dětskou konfekci. Kotoučky, kterými se reguluje velikost, jsou očíslovány, tudíž nemůže dojít k žádné záměně. Jednoduchým nastavením se tak získá přesně taková míra, která je potřebná pro zhotovení zakázky.
potřeby na šití

Výhodný materiál

Dalším velkým plusem je materiál, kterým je krejčovská panna potažena. Jedná se většinou o nylonový povlak, který je tvořen pěnovým základem. To přirozeně usnadňuje práci se špendlíky. Dají se totiž snadno do takového materiálu zapíchnout a tak zůstávají celkem prakticky po ruce. Většina figurín poslouží jako zarovnávač spodní délky sukní, šatů, ale i kalhot. Poté se pracuje jedna báseň. Figurína stojí stále na stejném místě, nevrtí se, nemá špatné držení těla, nekřičí, když se do ní zapíchne špendlík a navíc je vždy po ruce. Investice do ní se skutečně vyplatí.