Dobrovolnické projekty

Asi každý z nás se jednou zamyslel nad tím, co bude dělat v létě. Jako děti jsme to měly podstatně jednodušší, neboť nám celé prázdniny rozplánovali rodiče a my tak jen jezdili od jedné babičky k druhé. Ted‘ už je to všechno ale úplně jiné. Máte naprostou svobodu a tak se můžete sami rozhodovat, kam letos zavítáte.
Jestliže vás tak trochu tíží otázka financí, tak i tak existuje plno možností, které i vám umožní poznávat nové země a jejich kultury.

vinice

V dnešní době totiž prožívají velké boom organizace, které podporují lokální zemědělce a lidi, kteří se snaží dělat něco pro naši planetu. Samozřejmě to stojí hodně práce a úsilí a proto se tito farmáři dobrovolně zapojují právě do těchto projektů, kdy k sobě nechají přijet „brigádníky“ z celého světa. Proč jsou brigádníci v uvozovkách? Je to proto, protože nemají žádný nárok na mzdu a jsou zde vlastně jen jako turisté. Je mezi nimi a farmáři takový výměnný obchod práce za jídlo a ubytování.

Zpravidla se pracuje třeba jen čtyři nebo pět hodin denně a i víkendy bývají volné, což je pro vás ten čas, kdy můžete vyrazit na průzkum místní země a jejich zákoutí. Ubytování je často řešeno přímo v domech farmářů anebo také v mobilních domech, které jsou pro tyto účely velmi žádané a jsou pro hosty potřebným zázemím.

farma


Co bude náplní vaší práce? Jak už to v zemědělství bývá, tak práce je vždycky dost. Většinou se však jedná o takové ty jednodušší, jako je třeba krmení dobytka a starání se o něj, udržování zahrady, plení a tak podobně. Plno rodin také uvítá pomoc v domácnosti a při hlídání dětí. Je to pro vás velká příležitost k tomu, abyste nahlédli pod pokličku toho, jak se žije jinde a jaké jsou v cizích zemích zvyky. Kromě toho všeho si také můžete zdokonalit svoje jazykové schopnosti. Tak neváhejte a ještě dnes si proběhněte internet a najděte si takový projekt, který vám bude pasovat na míru. Na výběr je snad ze všech zemí světa, takže osud vašich letních měsíců je opravdu jen a jen ve vašich rukách.