Co by měla mít ve své kabelce každá žena

 I když lyžaři jásají, ženy, které dbají na svůj dobrý vzhled, by tak nadšené být neměly, protože chladné zimní počasí neprospívá nejen např. Vaší pokožce, ale i vlasům. Proto se určitě vyplatí mít vždycky po ruce přípravky, které mohou Vaším rtům, pokožce a vlasům v každodenních situacích, kdy na Vás působí mrazivé počasí.

1.       Balzám na rty
 Pokožka rtů to v zimních měsících nemá vůbec jednoduché – často jsou přes zimu rozpraskané. Samozřejmě, že ve většině případů se cena zvyšuje s kvalitou výrobku, ale v případech nouze Vám pomůže i ten nejlevnější jelení loj ze supermarketu. Všechny balzámy na rty můžete používat každodenně a vybrat si můžete z řady nejrůznějších balzámů, které obsahují různé látky a pomáhají při různých problémech.

 Vybrat si můžete nejen obyčejné, ale třeba i tónovací (nemají tak výraznou barvu jako třeba rtěnka, ale působí lépe než lesk na rty). Nejlepší jsou ty, co obsahují přírodní oleje a vitamíny – mají antioxidační vlastnosti. Naopak se vyvarujte těch s podílem minerálních látek, syntetických vůní nebo třeba lepku.

2.       Krém na ruce
 Často se lidi v zimě věnují partiím v oblasti obličeje, ale zapomínají na ruce, které mrazem také velmi trpí. Ruce jsou přes zimu vlivem mrazů rozpraskané a suché, ale pokud budete používat krém na ruce, který se vejde do jakékoliv kabelky, nebude se Vás tento problém týkat. Na trhu se vyskytuje nespočet krémů v obalech různých velikostí, vůní, účinků a cen.

Platí se zde podobné “pravidlo“ jako u balzámu – snažte se svou pokožku šetřit a zbytečně nekupovat krémy, které obsahují zbytečně mnoho umělých látek.

3.       Suchý šampón
 Suchý šampón využijí nejen třeba ženy, které se věnují nějakým (i zimním) sportům, kde je potřeba helmy, ale i ty, které nosí čepici. Díky potu a pokrývkám hlavy se vlasy v zimě mnohem rychleji mastí. Rozhodně suchý šampón nemůže nahradit běžné mytí vlasů a neměl by se používat denně (což by se vlasy neměly ani denně mýt běžným šampónem).

Pokud však potřebujete rychlou pomoct párkrát do měsíce (výborné je to třeba i na odmaštění ofiny), je suchý šampón ideální pomocník. Vybrat si můžete nejenom ze známé práškové podoby, ale i formu ve spreji. Vždy nanášejte v předklonu ke kořínkům, aby vlasy neztratily zbytečně objem.