Zaměřeno na osvětlení v obývacím pokoji

Většina lidí se zajímá pouze o estetickou stránku. Bezesporu se jedná o velmi důležitý aspekt, ovšem při výběru by vás mělo zajímat mnohem více, než jen jeho barva nebo materiál. V první řadě byste se měli rozhodnout, jaký druh svícení budete v obývacím pokoji chtít a hlavně jakou činnost v pokoji nejčastěji děláte. Čtete knihu, díváte se na televizi, pracujete u počítače? Takže s první řadě zaměřte na schopnost poskytnout požadované množství svitu, které pro svou činnost potřebujete.

nouzové osvětlení

Přemýšlejte a až pak kupujte
Už dávno se nemusíme spoléhat na jeden lustr nad jídelním stolem. Dnes si můžete vybrat z široké nabídky nejrůznějších typů, barev, materiálů…Stropní centrální svícení může tvořit základ, k němu může jako doplněk sloužit bodovky a do rohu můžete dát stojací lampu pro čtení. Moderně bude působit i tzv. LED osvícení. Na trhu najdete ale i další možnosti, které mají navíc i přídavné funkce, řeč je například o nouzovém osvětlení beghelli, které v sobě snoubí bezpečnost a zajímavý a moderní design.

Nezapomínejte na atmosféru
Pokud jste i vy milovník atmosféry, neměli byste přehlédnout bodovky s různou intenzitou světla, které můžete nastavit dle nálady a činnosti, kterou v místnosti vykonáváte. Tedy buď takové, které mají možnost stmívání, nebo vsaďte na stínítka lampiček. Experimentovat můžete i s nejrůznějšími pohyblivými rameny, díky kterým si svícení můžete nastavit dle libosti.

osvětlení

Nezapomínejte na design
Teprve potom, kdy si dobře rozmyslíte předchozí kritéria, se zaměřte na design. I ten je důležitý, ale při výběru patří jeho váha až na poslední místo. Rozhodně nemusí být každý model stejný, ba naopak můžete dát každému lustru svůj osobitý vzhled. Pokud máte spíš jednoduchý interiér, můžete si dovolit výraznější kousek v podobě zajímavého lustru, které zaujme na první pohled.