Vydejte se s námi z Jihlavy na poznávací zájezd

Poznávací zájezdy z Jihlavyjsou považovány za špičku ledovce služeb cestovních kanceláří. Proč tomu tak je? Jde totiž o velmi náročný a zodpovědný rozsah činností, který ovlivňuje celá řada faktorů, a aby byl takový pobyt na skutečně vysoké úrovni, musí cestovka odvézt precizní práci.
schonbrunn palace
Běžné pobytové zájezdy na jednom místě, kde je třeba „pouze“ zajistit klientům ubytování, dopravu do cílové destinace a stravování, jsou z hlediska organizace mnohem jednodušší, a i tehdy se občas vyskytnou nepředvídané problémy např. ve formě stávek leteckých společností, epidemie salmonely, technické závady na vybavení hotelu nebo dopravního prostředku.
U poznávacích hvězdicových pobytů do hry vstupuje tzv. lidský faktor v mnohem složitějším módu. Ubytování je každý den na jiném místě, program zájezdu mohou změnit podmínky v památkových objektech a přírodních památkách, na některé z nich může mít vliv i nepříznivé počasí. Řada těchto zájezdů je kombinována několika způsoby dopravy počínaje leteckou linkou a konče autobusem a trajektem nebo dokonce lanovou dráhou. Některé letecké spoje bývají s přestupem a zajišťované odlišnými leteckými společnostmi.
carcassonne francie

Stoupající trend zájmu

I přes tato mnohá úskalí je však mezi lidmi stálý zájem o tuto formu dovolené, zejména jde-li o pobyty v tuzemsku nebo okolních státech, jako je Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Německo. Mnozí z nás si totiž vyzkoušeli pobyt na jednom místě, zpravidla u moře, a po dvou dnech strávených na jedné pláži bychom rádi vyměnili slunění na lehátku za něco jiného, méně nudného a tvořivějšího, poutavějšího. Rádi bychom poznávali i další zajímavé lokality. Hvězdicový zájezd je proto ideální formou, jak zahnat nudu, být neustále v pohybu, zaznamenat řadu nových podnětů a skutečně si užít dobrodružství, jaké prožívali např. cestovatelé Havelka a Zikmund s Tatrou 87 na přelomu 40. a 50. let minulého století.