Ubytování v soukromé chatě v Adršpachu můžete spojit s výlety do Krkonoš

Plánování dovolené je jedna z nejpříjemnějších činností. Můžete ji zaměřit i jako výpravu za poznáním krás naší země a vypravit se například na sever, do oblasti Adršpachu.
Skalních měst je v České republice celá řada, v tomto směru jsme dokonce evropskou velmocí a mimořádnou krásu skalních útvarů obdivují turisté z mnoha koutů světa. Překrásné přírodní tvary pískovcových bloků a zajímavé výhledy do krajiny zkrátka lákají milovníky přírody odnepaměti.Teplické skály ve slunečním odlesku
Nejznámější jsou pravděpodobně Adršpašsko-teplické skály, je to zároveň nejrozsáhlejší seskupení pískovcových útvarů, které se formovalo již v období druhohor před miliony lety. Pískovec byl tehdy součástí oceánského dna a vodní a později vzdušná eroze tu vytvořily poutavou přírodní scenérii.
Kromě Adršpachu bychom mohli jmenovat další zajímavé oblasti s pískovcovými bloky, jsou to např. Broumovské stěny, Jetřichovické stěny s Pravčickou branou, Prachovské skály, Tiské stěny a menší skalní útvary v Českém ráji, jako jsou Klokočské skály, Hrubá Skála, Drábské světničky, skalní hrad Valečov a Rotštejn a mnohé další.

Krkonošský národní park

Pobyt v chatě Adršpach je jistě velice působivý, ale není nutné trávit tam jen víkend. Do tohoto malebného kraje se vyplatí zavítat alespoň na týdenní pobyt. Nedaleko odtud se totiž nachází hranice Krkonošského národního parku. Autem lze trasu dlouhou několik desítek kilometrů zvládnout během necelých dvou hodin a zavítat na místa s překrásnými výhledy za dobrého počasí určitě stojí.pohled na Sněžku od Luční boudy
Černá hora – Janské Lázně – pokud jste do těchto končin dosud nezavítali, nenechte si ujít jedno z nejkrásnějších lázeňských míst v Česku. Procházku kolonádou můžete zpestřit jízdou kabinkovou lanovkou na Černou horu, odkud je velmi působivý výhled na oblast Podkrkonoší.
Sněžka naše nejvyšší hora poskytuje dokonalý panoramatický pohled do údolí, pouze byste měli výstup podniknout v době, kdy nejsou Krkonoše zahaleny do nízké inverzní oblačnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup