Staňte se soběstačnými v pěstování

Je vaším snem mít velkou zahradu, na které budete moci pěstovat veškerou zeleninu a ovoce, co běžně sníte? Pokud nyní bydlíte v menším bytě, tak jsou tyto představy a přání bohužel stále nereálné. To však neznamená, že byste už nyní nemohli začít s vlastní produkcí. To samozřejmě můžete, i přesto, že nemáte místa na rozdávání. Zcela optimální na pěstování v bytech jsou totiž klíčky, na kterých nepotřebujete víc místa než kousek místa na okně, kuchyňské lince nebo třeba na stole.
rostlinka fazole
Klíčky jsou velmi populární ve zdravé kuchyni, protože jsou plné vitamínů a nezbytných minerálních látek. Pokud si je navíc pěstujete sami doma, tak přesně víte, jak jste s nimi zacházeli. Získáte tak kvalitní bio potraviny za naprosto směšné částky, když to srovnáte s nabídkou obchodů. Pokud se tedy chcete stát alespoň částečně nezávislí, tak je rozhodně rozumné zvolit právě klíčky. Jakmile se je navíc naučíte vhodně zpracovávat a zakomponovat do běžné stravy, tak si je zamilujete o to více.

Investujte do kvalitní misky

Abyste mohli začít, tak toho příliš nepotřebujete. Je jasné, že se neobejdete bez příslušných semínek, mezi nejoblíbenější aktuálně patří semínka mungo, pohanky, hrášku, rukoly, ječmene, cizrny a mnoha dalších zajímavých rostlin. Dále budete potřebovat speciální misky na klíčení, ve kterých bude možné celý proces realizovat. Misky jsou kvalitní a odolné, hravě si poradí s každodenním zacházením. Jsou velmi jednoduché na údržbu, stačí je jednoduše omýt. Velkou výhodou je navíc to, že tyto nádobky jsou často rozdělené do pater, což vám umožní zároveň klíčit více semínek než jen jedno. Záleží pak už jen na vás, jak si to rozvrhnete.
naklíčené semeno
Misky jsou navíc vyrobeny z materiálu, kterému nevadí používání neustále dokola. Jedná se tedy o jednorázovou investici, svou nádobku poté můžete využívat znova a znova, což je nejenom praktické, ale taky hlavně šetrné k přírodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup