Přívěsné vozíky


Přívěsný vozík za auto je velice užitečné zařízení, protože nám zajistí přepravu spousty materiálů, a proto si řekneme všechno potřebné a kde ho sehnat.

Přívěsné vozíky

Parametry

Jestli si ještě pamatujete vozíky pár desítek let zpět, tak dobře víte, že jejich řízení nebylo nic příjemného, protože se houpali a nedrželi jízdní stopu. Ovšem tyto doby jsou už dávno pryč, a i zde technologie udělali svůj značný postup. Dnešní auta už dokonce mají stabilizaci přívěsů, takže jejich řízení je velice snadné. To samé platí při couvání s vozíkem, protože to může potrápit i řadu zkušených řidičů. Na menší vozíky bohatě stačí řidičské oprávnění B, ovšem to na větší soupravy už neplatí. Také se už u nových výrobků zvedla maximální povolená rychlost na 130 km/h. Nezapomínejte ani na správnou volbu elektroinstalace, protože klasikou je sedmi pinová, ovšem pro karavany je potřeba třinácti pinovou. Při nejhorším lze zakoupit adaptér a je po problému. Poté volíme mezi nebržděnými na menší náklad a bržděnými. S tím samozřejmě souvisí i velikost výrobku. Tohle všechno se odvíjí podle Vašeho využití.

Tažné zařízení

Kde ho sehnat

První možností je nákup, s čímž se pojí řada starostí. Hned první je vysoká cena a nutnost placení povinného ručení. Nesmíme zapomínat ani na pravidelnou STK, protože jinak s vozíkem nemůžete vyjet z domu. Také na něj musíte mít vyhrazené bezpečné místo, protože zloději se nezastaví ani před řetězem a vozík před domem je pro ně velice snadná kořist. A proto je lepší si ho zapůjčit a budete mít po starostech.

Tažné a elektoinstalace

Takže pro občasný převoz materiálu je půjčení přívěsného vozíku ideálním řešením. Tato firma půjčuje několik druhů vozíků a přívěsů do 750 kg, takže si určitě vyberete. Pokud nemáte za autem tažné zařízení a například se stěhujete, tak si můžete zapůjčit rovnou dodávku s přívěsem, což je efektivní řešení a stačí Vám pouze řidičské oprávnění skupiny B. Všechny přívěsy jsou samozřejmě ve špičkové kvalitě a mají všechny náležitosti, pro provoz. Zároveň jsou ceny za zapůjčení velice výhodně, takže je lepší si půjčit třeba vozík než jet několikrát jen autem.