Plastová brčka plují do pozadí našeho dění

Určitě tyhle „trubičky z ropy“ všichni znáte. Škůdce jménem plastové brčko. Jeho recyklace je velmi náročná, a navíc je extrémně nebezpečné zvířatům žijícím v mořích a oceánech, protože si většinou tyto výrobky pletou s potravou, takže výsledkem se stává buď těžké ublížení na zdraví či dokonce smrt.
bublinky na brčkách
I přesto si většina z Vás tuhle dekoraci nedokáže odepřít. Jsou totiž dostupné všude – na festivalu, v kině, v bufetu, v restauracích s rychlým občerstvením, v barech, na oslavách všeho druhu a v neposlední řadě i v kavárnách.
Naštěstí se po světě najde určité množství dobrovolníků, kteří chodí a sbírají z oceánů, pláží a různých dalších zákoutí naší planety tyhle plastové slámky.
Přitom na světě máme k dispozici spoustu inovativních nápadů, jak a čím nahradit tyhle doplňky a zároveň předejít mnohým smrtím. Například existuje spousta materiálů, které výborně nahrazují plast, jako například papír, kov, silikon, bambus,sláma. Když si výrobky, obsahující tyto materiály, vyhledáte na internetu, možná už i postupně v některých kamenných prodejnách, budete si sice muset připlatit, ale koupě tohoto druhu smysl rozhodně má a dokáže Vám vydržet i dostatečně dlouho. Proto se jeví nahradit škodící produkty těmi neškodnými jako velmi snadné.
Kdyby někomu vrtalo hlavou, jak se takové brčka čistí, obvykle při koupi či objednání přes internet obdržíte čistící kartáček zdarma. Výhodou skleněných brček je, že vidíte špínu okamžitě. U ostatních brček se množství špíny určuje trochu hůře.
písmena na pláži
Skleněná brčka se nejlépe hodí domů, protože mají sklon se velmi rychle rozbít.  Kovové a silikonové se nemusíte bát brát s sebou do baru, do kavárny a podobně. Papírová a bambusová brčka jsou na tom podobně, „problém“ je, že bambus se začne postupně sám po používání rozkládat, takže moc dlouho nevydrží. Takže se v tomhle ohledu nejlépe vyplatí kovové brčko, popřípadě to silikonové.
Ukázalo se, že za pár let by měly zcela vymizet výrobky patřící do stejné skupiny (plastové talíře, příbory, kelímky). Takže příště, ať už kdekoli, radši odmítněte nebo si pořiďte vlastního, alternativního a hlavně šetrnějšího kamaráda. Budete mít jak lepší pocit, tak uděláte další krok k recyklaci a k lepšímu společnému žití.