Novostavba rodinného domu – velké rozhodnutí


Bydlení je důležitou kapitolou v našem životě, během něhož se část lidí stěhuje z finančních nebo z rodinných důvodů. Už vás omrzelo bydlení v panelákovém bytě nebo se budete rozrůstat o dalšího člena, a proto jste se rozhodli pro přestěhování do rodinného domu? Nechcete riskovat případné skryté závady a další problémy vzniklé stářím domu anebo vám u takových domů nevyhovují jejich případné dispozice nebo místo, na kterém se nacházejí? Pak přichází na řadu plán B, a sice poohlédnout se po vhodné stavební parcele a postavit si nový rodinný dům. V takovém případě vás nejspíš čeká spousta strastí, překážek, zařizování a papírování, ovšem na konci této cesty se dočkáte splnění vašeho snu a budete se konečně moci přestěhovat do krásného rodinného domu.
stavba domu.jpg

V prvé řadě budete na počátku všeho stát před důležitou otázkou – „Stavět svépomocí nebo si na stavbu sjednat firmu?“

Až budete vlastnit nějaký pozemek, na kterém bude moci stát rodinný dům, budete stát před otázkou, jestli se pustit do stavby tzv. svépomocí, ať už sami nebo s pomocí rodiny a přátel nebo zda si nechat postavit dům od některé ze stavebních firem, které nabízejí různé typové projekty. Vybírejte obezřetně, protože na tomto rozhodnutí bude stát vaše budoucnost.

A podle čeho se rozhodnout, zda se po hlavě vrhnout do stavby domu svépomocí nebo zda si raději na stavební práce objednat zkušenou firmu s výbornými recenzemi?
příprava střechy.jpg

Řešení je jednoduché. Zjistěte si dopředu všechna pro a proti, zdali je pro vás výhodnějšístavba svépomocí nebo zda se raději obrátit na firmu, která vám postaví dům na klíč. Záleží jen na vás, pro jakou variantu se nakonec rozhodnete. V takových případech nejspíše bude hrát důležitou roli čas a také finance. Dejte doma hlavy dohromady, porovnejte plusy a mínusy obou jmenovaných variant a vyberte si pro vás tu nejvýhodnější.