Když je třeba něco připevnit nebo opravit

O tom, že lepící pásky jsou nezbytností nejen v různých provozech, ale také v domácnostech, svědčí jistě fakt, že alespoň jednu variantu máme doma jistě každý. Každou chvilku je zapotřebí něco přilepit, opravit anebo zabezpečit balík před odesláním. V současné době nabízejí výrobci tolik různých variant lepících pásek, speciální lepící pásky, že si můžeme vybrat na každou činnost přesně tu pravou.

papír přilepený hnědou lepící páskou

  • Jednou z těch, která je nejběžnější součástí vybavení domácností i kanceláří, je hnědá lepící páska, kterou známe všichni jako obalový materiál, který se používá při přelepování kartónových krabic.
  • Tato lepící páska má tu výhodu, že přilne prakticky na každý povrch a je velice pevná.

Některé druhy lepících pásek nemají jen funkci připevňovací, ale dají se využít kupříkladu i jako ochrana povrchů proti poškození. Jestliže si zvolíte některou výraznější barvu, pak můžete lepšící pásku využít i jako výstražné značení. Označovací PVC páska je velice odolná a vydrží na svém stanovišti poměrně dlouhou dobu. Díky materiálu, ze kterého je vyrobena, se dokáže přizpůsobit každému povrchu a každé nerovnosti.

Žádné nežádoucí stopy

Někdy potřebujeme něco jen připevnit nebo opravit a není žádoucí, aby byl tento zásah viditelný. Proto se využívají k těmto účelům lepící pásky, které jsou průsvitné. V některých případech je ale zapotřebí přesně opačného efektu. Pak sáhneme po lepící pásce, která se řadí mezi zakrývající.

zelená lepící páska – mírně roztočená

  • Dobrou službu nám v tomto případě udělá například stříbrná lepící páska s tkaninou, která se dá použít mnoha různými způsoby.
  • Vzhledem k její odolnosti ji můžete používat i pro opravu tak namáhaných pomůcek, jakými jsou zahradní hadice.
  • Její předností je pevnost v tahu a vysoká odolnost vůči UV záření.

    • Po jejím odstranění nejsou nikde patrné žádné stopy po lepidle.