Balíte vánoční dárky sami nebo využíváte balících služeb?

Většina obchodů již představila svou vánoční nabídku pro letošní rok. Lidé pomalu začínají nakupovat dárky, až na opozdilce, kteří nechávají nákupy opravdu až na den či dva těsně před Vánocemi. Stále více obchodů rovněž nabízí tzv. balící služby. Znamená to, že si zde dárek nejen koupíte, ale necháte si ho také zabalit. Některé obchody nabízejí tuto službu zdarma. Potom ale většinou nemáte na výběr ani z dostatečné nabídky balících papírů, protože mají například jenom 3 druhy, někde dokonce pouze jeden. Takto to bývá například v elektrech. Zabalení, pokud jej chcete využít, je obvykle součástí ceny nakoupených produktů. Od takového balení však neočekávejte žádné zázraky.

dárek

Velké obchodní domy mívají čím dál častěji takové balící stánky. Přinesete zde dárky, které chcete zabalit, odložíte je a můžete jít třeba nakupovat dál. Po předem dohodnuté době se zde znovu stavíte, dostanete již zabalené dárky. Za službu pouze zaplatíte, ale máte hotovo. Navíc takové balení bývá již na opravdu profesionální úrovni, takže dárky jsou na pohled opravdu pěkné. Navíc máte na výběr z různých balících papírů, můžete si zvolit různé dekorace, které vám na dárky vhodně umístí, krasopisně vám nadepíšou cedulky se jmény… To vše ale stojí peníze, které nejsou zrovna malé.

santa

Třetí možností je to, že si dárky zabalíte sami. I vy můžete být originální a dárečky krásně nazdobit. Nakupte si balicí papíry, které se vám líbí, k tomu zvolte vhodnou barvu stužky. Rovněž si můžete nakoupit dekorace, ať už malé dřevěné vyřezávané hvězdičky, srdíčka či soby, nebo malé baňky v barvičkách, které vám budou ladit ke stužce a balicímu papíru. Potom si jen některý večer sedněte, zapalte si svíčku s vůní Vánoc, pusťte si vánoční film, uvařte si dobrý svařák a užijte si pohodový kreativní večer. Zabalte dárek do papíru, ovažte pěknou stuhou, doprostřed mašličky nalepte třeba dřevěnou ozdobu nebo baněčku. Vaše dárky budou vypadat jistě skvěle a co je důležité, jistě jste je balili s láskou a s myšlenkou na člověka, který jimi bude obdarován.

vánoční dárek

Bohužel, některým opravdu kvůli nedostatku volného času nezbývá jiná možnost, než nechat zabalit dárky od profesionálů. Pokud ale přece jen jeden či dva volné večery ušetříte, uvidíte, že vás balení bude bavit.