Krása zahřeje smutnou duši

Začínají podzimní plískanice a Vy jste z toho tak trochu otráveni? Není nutno přeci propadat splínům. Naopak, zahájíme protiútok. A zapojíme do boje všechny naše smysly.

–        Chuť.Pro někoho zásadní smyslový požitek. A pročpak ne. Vždyť co může být lepšího nežli spokojený žaludek. Uděláme si tedy malou oslavu. Že nemá nikdo narozeniny ani svátek? To přeci není vůbec na překážku. Vždy je důvod k oslavě. Vyndáme ze skříně ten nejhezčí tác. Ano, ten s rozkvetlými růžemi je tím pravým. A na něj uspořádáme několik chlebíčků. Málem bych zapomněla dát do ledničky chladit víno. A jdeme dál.

–        Sluch.Také velice důležitý smysl, který nám může pomoci navodit tu správnou náladu. Co vybereme? Pokud máte rádi klasiku, doporučovala bych například Mozarta anebo, jestli jste patrioti, rozhodně neuškodí Smetanova Vltava. Hlavně nic ponurého. Ale i takoví Beatles anebo Queen, dokáží dělat zázraky. Hudbu už tedy máte také připravenou. Že už se začínáte pomalu těšit? Dokonce se už i usmíváte. Jsme na správné cestě.

–        Čich.Jistě máte mezi svými parfémy ten absolutně nejdokonalejší. Většinou je to takový, ke kterému se váží příjemné vzpomínky. Sem s ním. A nejen na sebe, ale trošku na záclonu a trochu jen tak do vzduchu.

–        Zrak a hmatjsem nechala záměrně na konec, a i spojení obou bylo cílené. Teď totiž přichází to úplně nejdůležitější. Vezměte do ruky mobil a najděte to správné číslo. A dál už ani není třeba pokračovat. No, řekněte, není Vám krásně? A nyní se podívejte z okna, jak tam hezky prší.
   
 
                                            
                                            Krása není přeci jen o
                                         dokonalé postavě anebo
                                       tváři. Snažme se žít krásný      
                                     život, a to nám dá zapomenout              
                                    na každodenní starosti. Život je               
                                     totiž jako malý džbánek, který              
                                     přetéká krásnými vzpomínkami,
                                     ze kterého mohu kdykoliv, když
                                        mi bývá smutno, odlít malý
                                        doušek, který zahřeje duši
                                          jako pohlazení od milého
                                           člověka. Tak na zdraví.