Ubytování na náměstí v Lokti nad Ohří

Česká republika je zemí s obrovským množstvím historických památek. Středověká městská jádra, hrady a zámky, zříceniny hradů, budovy divadel, škol a muzeí obdivují v naší zemi turisté z celého světa. Nejnavštěvovanějšími jsou městské památkové rezervace v Praze, v Táboře a v Českém Krumlově a hrady a zámky středních Čech. K historickým skvostům se řadí i hradní objekty v okolí nejznámějších českých řek, jsou to např. Český Šternberk, Křivoklát, Karlštejn, Dívčí Kámen, Rožmberk nad Vltavou, Ledeč nad Sázavou a Loket nad Ohří.

potok

Tyto jedinečné památky, jedny z nejzajímavějších ve střední Evropě, lidé obdivují především jako suchozemci. Zaparkují automobil na odstavném parkovišti, zaplatí vstupné, vstoupí na první nádvoří a těší se na tradiční komentovanou prohlídku s průvodcem. Poněkud netradiční pohled se však naskytne dobrodruhům plujícím po řekách jako vodáci. Mají od vodní hladiny celý objekt doslova jako na dlani, v odlesku slunečních paprsků má docela jiný náboj, mohou jej obdivovat z odlišného úhlu pohledu a vychutnat si architektonické dílo středověkých stavitelů především v poklidu.

penzion

Historické centrum v nočních hodinách

Hrad Loket je jednou ze zajímavých kamenných staveb, které se tyčí přímo nad říční hladinou. Řeka Ohře obtáčí historické centrum, jemuž dominuje náměstí T. G. Masaryka a silueta kamenného sídla ze 13. století. Ve středověku býval Loket dokonce královským městem a správním centrem oblasti loketského kraje, dnes je městskou památkovou rezervací s domy s podloubím, zdobenými renesančními fasádami, kde říční meandr vstupuje ze Sokolovské pánve do Slavkovského lesa. Jestliže toužíte poznat tamní atmosféru, vyplatí se v tomto zajímavém kraji přenocovat a strávit alespoň prodloužený víkend. Ubytování Loket nad Ohří vám připomene dobu zašlé slávy městských rynků, velikonočních a vánočních trhů, řemeslného umu a relativně poklidné doby bez automobilového provozu.