Betonové ploty – jaká je cena i s montáží

Možná také patříte k lidem, kteří si uvědomují, že by krajina kolem nás vypadala mnohem lépe, kdybychom nemuseli žít na sídlištích natěsnáni v panelových bytech, kdyby nebyla naše země tak hustě obydlena, a kdyby byla všechna lidská sídla v podobě připomínající horské chalupy v lesním průseku, které nejsou ničím ohraničené. Taková místa skutečně existují, např. Pěnkavčí vrch v Krkonoších, ale ruku na srdce – to je možné opravdu jen v horských oblastech, kde je život nesmírně tvrdý, a kde si lidé navzájem důvěřují. Oplotit si vlastní pozemek je dnes zkrátka důležitým krokem a je nemyslitelné, abychom měli zahradu volně přístupnou ze všech stran. Žijeme zkrátka tam, kde žijeme, a nelze každému člověku kolem nás plně důvěřovat.
dřevěný a kovový plot

Zachovejte si soukromí

Jestliže zvolíte plot z dřevěných planěk anebo z napnutého pletiva, budete muset počítat s tím, že bude „průhledný“, a že bude vaše parcela vystavena pohledům zvenčí. Chcete-li si zachovat své vlastní poklidné soukromí, měli byste zvolit kombinaci betonového a živého plotu. Zvenčí budete dokonale chráněni před lidským zrakem, ale i před prachem a zčásti i před hlukem z ulice, a z vnitřní strany si vytvoříte přírodní amfiteátr. Živé ploty jsou také ideální tam, kde si sousedé vzájemně důvěřují, a často se navštěvují – tam není nutné budovat ani zeď, ani investovat peníze do pletiva nebo do ostnatého drátu.
plaňkový dřevěný plot

Bezúdržbová záležitost

Jednou z podstatných výhod plotu z betonových segmentů je minimální údržba. Ušetříte prostředky, energii i čas strávený „běháním“ kolem oplocení, natíráním, broušením, výměnou latěk, výměnou polámaného, pokrouceného či prorezlého pletiva a podobnými starostmi. Některé betonové ploty cena s montáží představují pro majitele nemovitostí určitou výhodu – montáž totiž vyžaduje určité zkušenosti a provádět ji svépomocí může být problematické.