Pořádek musí být


dílna, ponk, kleště

Každý z nás má jiné představy o svém volném čase. Někdo ulehne na pohovku a sleduje své oblíbené pořady v televizi, druhý raději sedne na kolo a jede se projet. Každý tráví svůj volný čas po svém a taky podle svých možností. Jsou mezi námi ale i takoví, kteří doma stále něco vylepšují a snaží se dát starým věcem novou tvář. Nemusí se zrovna jednat o renovaci starého nábytku, můžou to být auta nebo motorky, prostě všechno, co je staré a má stále nějakou hodnotu. Tito kutilové si vždycky něco najdou, jen aby měli do čeho píchnout a s čím si vyhrát. Pro ně znamená trávení volné chvíle jedno jediné, opravit, předělat nebo zrekonstruovat. Aby měli pro svůj oblíbený koníček ještě více času, musí mít i své nářadí přehledně uložené, aby neztráceli čas dlouhým hledáním šroubováku nebo kleští.

 

S pracovním stolem si nevystačíte

Doma je zapotřebí čas od času něco opravit, nalakovat či natřít. Mnozí z nás dělají tyto věci na místě, kde je to nejvhodnější, a tím je dílna. Ať už velká nebo malá, každá takový prostor by měl mít svůj řád. Nejen pro pořádek, ale hlavně pro pohodu, která je při opravách zapotřebí. Určitě by vás nebavilo opravovat pračku v dílně, kde je všechno ledabyle poházené a každý šroubek byste museli hledat půl hodiny. Taková oprava by vás stála mnohem více času, ale hlavně spoustu nervů a do příští opravy podobného kousku by se vám moc nechtělo. Pracovní stůl má sloužit k tomu, aby se na něm dalo cokoli opravit. Pokud bude sloužit jako skladiště různého nářadí, nebudete mít pro samotnou práci prostor.

dílna, nářadí, postava
 

Když je dílna vaším druhým domovem

Někdo využívá dílnu pouze k nutným opravám, druzí ji mají jako druhý domov. Pro svůj koníček často zapomínají na čas a ve své dílničce tráví mnohem více času, než je zapotřebí. Cítí se zde jako doma, protože skříň plechová jim umožňuje poskládat veškeré nářadí, šroubky a ostatní materiál velmi přehledně a oni nemají pocit, že jsou zde déle, než předpokládají ostatní členové rodiny.